Güzeldere Şelalesi Topuk Yaylası Turu İstanbul Çıkışlı Günübirlik

Стамбул, Турция
  • 1 Gün
  • Maksimum Kişi : 45
  • Her Cumartesi
Description

Tur Programı

1.Gün

Günün Gezi Noktaları;
Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı
Efteni Gölü
Topuk Yaylası

Asye Travel’in konforlu otobüsleri ile yaptığımız yolculuk sonrasında Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av-Yaban Hayati Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Orman İçi Dinlenme Yeri” olarak tescil edilmiş olan Güzellere Şelalesi Tabiat alanına ulaşıyoruz. Kayın, Gürgen, Köknar, Porsuk, Sari çam, Karaçam, Kestane, Ihlamur, Akçaağaç gibi bir çok ağaç türüyle kaplı bu doğa harikası mekanda ağaçlarla kaplı bir yoldan sabah sporumuzu da yapmış olacağımız yürüyüşümüzle Güzeldere Şelalesine ulaşıyoruz.

Türkiye’nin en yüksekten akan şelalesi (135 m) olma özelliğine sahip bu doğa harikasını gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanımızda doğayla iç içe vakit geçirip, bol bol fotoğraf çekme imkânı bulacağız. Ardından otobüsümüze binerek Gölyaka mevkiinde bulunan ve 2005 yılında Yaban Hayati Geliştirme sahası olarak tescillenen Efteni Gölü kıyısında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Efteni Gölü içerisinde bulunan 175 kuş türünden, 123 adeti Dünya doğayı koruma birliğinin kırmızı listesinde yer almaktadır. Bu sebeple kuş gözlemciliğinde çok önemli bir yere sahiptir. Efteni gölündeki molamız sonrasında yönümüzü Bolu Dağı’na çeviriyoruz.

Kaynaşlı istikameti ile bir çok spor kulübünün hem antrenman hem de konaklama alanı olarak kullandığı 1300 m rakıma sahip olan Topuk Yaylası’na ulaşıyoruz. Topuk yaylası göleti etrafında yapacağımız yürüyüşümüzü gerçekleştirirken sahip olduğu orman dokusu içerisinde göl ile birlesen görsel güzelliğiyle Topuk Yaylası görenleri kendisine hayran bırakacak. Öğle yemeklerimizi de yedikten (Ekstra ) sonra serbest zamanımız sonrasında doğa ile iç içe geçirilen bir günün yaşatacağı keyif ile İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İstanbul’a varışta siz değerli Asye Travel misafirlerimiz ile bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur güzergahına uygun bir noktada alınır. (Ekstra, ücreti tur esnasında misafirler tarafından ödenir.)
Öğle Yemeği: Topuk Yaylası’nda mangalda ekmek arası sucuk, köfte veya tavuk olarak alınır. (Ekstra, ücreti tur esnasında misafirler tarafından ödenir.)

Transfer Hareket Noktası

  • 06:30 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
  • 07:00 Gayrettepe Metro İstasyonu (Denizbank karşısı)
  • 07:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü İspark Otoparkı
  • 07:40 Kozyatağı Hilton Otel Yanı ( Yenisahra Köprüsü Otobüs Durağı )
  • 07:50 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
  • 08:00 Gebze Center Önü ( Lukoil Petrol İstasyonu Girişi )
  • 08:30 İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali Yanı Otobüs Durakları

Ücretli ve Ücretsiz Hizmetler

CRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
Rehberlik Hizmetleri
Çevre Gezileri
Araç içi bardak su
Milli Park Girişleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm yemeklerde alınan içecekler
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar
Öğle yemeği
Sabah kahvaltısı

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 22.07.2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.
İptal İade ŞartlarıTurumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Asye Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Asye Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.
Hemen Ara